Новини
08 травень 2014, 02:00 Автор: пл. уч. Настя Герасимчук

Як пластуни Волинської округи відкрили таборовий сезон 2014

Традиційно відкриттям таборового сезонну у пластунів вважається 3-денний захід «Свято Весни». Назва цьогорічного «С.В.» звучала так «Спец. Вишкіл», яке відрізнялося від щорічного традиційного проведення і більше нагадувало дійсно 3 дні табору. Саме тоді учасники мали змогу відчути на собі весь чар пластування. Мандрівка відбувалася 9-11 травня в селищі Дубище, поблизу річки Стир. 

Розпочалося все досить не стандартно, провід запропонував усім учасникам вишколу побавитися у гру на знайомство та заспівав усім учасникам веселу пісню – «Подих віків». Після прибуття на місце таборування відбувся поділ на п’ять гуртків. У кожного гуртка була своя назва, кухня та гурткові. Для багатьох юначок та юнаків така подорож була першою, тому провід акції зумів донести до кожного ідею пластового таборового життя.

У перший день ми розкладали намети, облаштовували свої гурткові кухні та терен табору. Офіційно «Свято Весни» почалось з відкриття, на якому було оголошено програму дня. Специфікою цьогорічного заходу була підвищена практичність гутірок, у яких було мало теорії та більше практики, з якою молоді пластуни не дуже знайомі. Ближче до вечора усім гурткам дали завдання придумати назву своєї команди та представлення. На першій ватрі було представлено усі гуртки, юнацтво разом з проводом акції гарно провели час. Усі бавились, розважались та співали. По закінченню ми по традиції «сіріли». Перед тим як усі лягли спатки, провід заспівали нам чудову пісню - «Колискова для сонця». 

На другий день вже о 7 ранку був підйом, але, не зважаючи на втому, усі прокинулись вчасно. Опісля відбулася руханка, вмивання. Набравшись сил, ми повернулися до табору та почали готувати сніданок. До речі, усі учасники готували їжу самостійно, майже без допомоги старших пластунів. Для нас це хороший досвід та здобуття кулінарних навиків. Ми ходили в гості до інших гуртків та запрошували посмакувати стравами у себе на кухні. На систематичних гурткових збірках, гуртки отримували завдання, учасників інформували про все, що відбуватиметься протягом дня. 

Насичена гутірками та забавам програма дня, не залишала ні секунди вільного часу. Щодня ми дізнавалися щось нове, реалізовували власні можливості і, попри всі труднощі, досягали успіху. Згодом учасники гралися у фрізбі та футбол і це було справді весело. Також нас навчили робити пічку в польових умовах, а тому ми усі мали змогу приготувати собі на вечерю смачний пиріг з варенням до чаю. Кожен гурток до завдання підійшов досить різноманітно та творчо. Під вечір усі готувалися до ватри. Гуртки отримали завдання: підготувати імпрезу на тему: «Мамо, я на таборі. Додому не чекай!» у різних смішних стилях. 

Після ватри була «нічна тиша», на котрій був неочікуваний «Алярм в одностроях!». На «алярмі» була чудова змога для нових пластунів та пластунок, котрі не дуже знайомі із Пластом, побачити на власні очі церемоніал складання Пластової Присяги, яку склав юнак з куреня число 9 ім. Василя Стуса – Максим Лопахтін. А також було іменовано скобом Василя Струка. Ми вітаємо хлопців із такими значними пластовими успіхами та бажаємо нових звершень. Після «алярму» старшина знову заспівала нам колискову, за яку ми щиро вдячні.

Третього дня усі завзято готувалися до заключної теренівки. Повторювали усе, що знають та пам’ятають. Опісля, ми неохоче почали збиратися додому. На закритті «Спец. Вишколу» було видано посвідки та відзначки усім учасникам акції. А також були першуни різних активітетів. Для кожного з нас ця мандрівка відкрила щось нове, показала, що люди, яких ти майже не знаєш, стають твоїми хорошими друзями.

Дякуємо організаторам та проводу акції «Свято Весни» за чудовий час та щирі емоції.

Автор: пл.уч. Настя Герасимчук

А також провід щиро дякує учасникам Свята Весни, вони дуже приємно здивували нас своєю активністю і, неочікувано для нас самі учасники і зробили це Свято чудовим заходом, який запам'ятається нам усім!Головні події

Луцькі пластуни провели Загальний збір станиці

28 вересня 2014 року у Луцьку відбувся Загальний збір станиці Луцьк. Волинські пластуни зустрілися у приміщенні Луцької міської центральної бібліотеки для дітей.

Пластуна з Луцька нагородили за порятунок дітей

У Києві керівник українського пластового руху в світі Любомир Романків нагородив пластуна з Луцька Вадима Петрука.

Нагорода «знайшла» героя 4 жовтня, - повідомили у прес-службі НСОУ Пласт.