Новини
12 вересень 2014, 02:00 Автор: ст.пл.прих. Марина Плотнікова

12-14 вересня в урочищі Вовчак відбувся Таборовий фініш станиці Луцьк

Табір дуже цікавий з історичного боку. У селищі Вовчак на Турійщині розташовувалася база УПА під назвою "Січ". Там відбувалося навчання старшин УПА, розміщувався штаб керівництва та чимало господарських споруд. Навіть німці не змогли знищити цей острівець свободи, допоки не прийшли червоні "визволителі", які розорали село, його мешканців переселили - кого у сусідні села, а кого аж у Сибір. 


Цього року в урочищі було відтворено справжню повстанську криївку у якій передано побут та умови життя воїнів УПА. Волинське козацтво привезло зразки тогочасної зброї і організували для нас надзвичайно цікаву лекцію, на якій ми дізналися не лише про принципи дії та конструкцію різних видів зброї, а навіть мали можливість постріляти з револьвера та покидати учбові гранати. Самі розумієте, емоції переповнюють. 
13 вересня до табору завітали двоє цікавих гостей: ветеран УПА Петро Мартинюк та дослідник Ярослав Царук. Пан Петро тренувався безпосередньо на Вовчаку і розповів нам про структуру і розташування самої бази. Він як і багато упівців був заарештований і отримав 10 років таборів та ще 5 заслання. Трохи по тому як був привезений до табору, познайомився з дівчиною з Волині, але їх розвели по різних зонах, і він не бачив її 10 років. Він звільнився на 2 місяці раніше і розпочав її шукати. І от їм вже по 92 роки і вони досі разом, хоча, як сміявся пан Петро, "вона мене навіть не згадала, а я їй обіцяв при першій зустрічі, що знайду - і знайшов". Пан Ярослав Царук досліджував повстанський рух Турійського та Володимир-Волинського районів, як сам казав з цікавості і бажання встановити істину. Він їздив велосипедом довколишніми селами, розпитував старожилів. Він встановив,що у Вовчаку було 33 двора і проживало 35 сімей, але селище було спалене комуністами, що й сліду від нього не лишилося. Така доля спіткала й багато інших сіл. Юнацтво грало в "Криївку", і що найцікавіше, грали в Криївці, що створило неповторну атмосферу. Оскільки цей табір є закриттям таборового сезону, ми просто відпочивали душею. Дівчата займалися йогою, а хлопці грали в регбі. Разом вчилися правильно варити каву, що скажу вам не так вже й легко зробити в менашці на вогнищі. Хоча не обійшлося і без алярмів та веселої біганини з повним вирядом. Нічні посиденьки виявились досить цікавими і бурхливими. Думаю, на завжди запам’ятається пісня "Я до леса" , яка стала гімном цього табору. У нічний час був проведений алярм заприсяження, на якому іменували учасницями Дарину Панас, Аліну Рутковську, Аліну Лев’юк. Дітей частували слимаками, яких перемололи і смачно зготували. Запивали це все ржавою водою.Маленькі пікнічки і хороші мандрівки дітям до душі. Останні ночі в наметах, остання ватра, але попереду багато справ, а навесні знову заспіваємо "Наплечники готові..."

Головні події

Луцькі пластуни провели Загальний збір станиці

28 вересня 2014 року у Луцьку відбувся Загальний збір станиці Луцьк. Волинські пластуни зустрілися у приміщенні Луцької міської центральної бібліотеки для дітей.

Пластуна з Луцька нагородили за порятунок дітей

У Києві керівник українського пластового руху в світі Любомир Романків нагородив пластуна з Луцька Вадима Петрука.

Нагорода «знайшла» героя 4 жовтня, - повідомили у прес-службі НСОУ Пласт.